Architektoniczne folie okienne

Firma Warsfoll wprowadza na polski rynek nowe folie okienne Argon 70 sr i Silver 20 sr/ LowE w systemie Armorlite Premium. Nowe produkty znajdą zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i biurowym.

Silver 20 sr/LowE jest typem folii stosowanej do użytku wewnętrznego. Głównym zadaniem tego modelu jest zwiększanie poziomu termoizolacji szyby. Folia odbija dalekie promieniowanie podczerwone (IR- z ang. Infrared), dzięki któremu zimą więcej ciepła pozostaje w pomieszczeniu, natomiast latem- na zewnątrz. Dodatkową zaletą folii jest to, że redukuje ona w 99% promieniowanie UV co eliminuje efekt odbarwiania się przedmiotów i produktów znajdujących się w pomieszczeniu. Dużym plusem folii jest również eliminacja odblasków, które wpływają negatywnie na komfort używania telewizora czy komputera.

Architektoniczne folie okienne wybór

Argon 70 sr jest folią architektoniczną wyposażoną w system wybiórczej eliminacji spektrum światła. W procesie produkcji folia jest napylana drobinkami srebra, które dużo skuteczniej niż aluminium odbijają podczerwone promieniowanie cieplne. Zwiększony poziom odbicia promieniowania podczerwonego zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń od słońca i utracie przez nie ciepła zimą. Niska przepuszczalność cieplna folii redukuje również ryzyko pękania szkła, dzięki czemu folia może być stosowana na szybach zespolonych i przyciemnianych bez obawy o ich uszkodzenie. Pomimo iż folia Argon 70 sr jest w całości pokryta srebrem to wciąż przepuszcza blisko 70% procent światła docierającego do szyby (taką przepuszczalność ma m.in. większość nowych szyb w samochodach). W efekcie jej zastosowanie nie przeszkadza w komfortowej pracy przy dziennym świetle.

Stosowanie odpowiednich folii okiennych przekłada się na zmniejszenie strat energii potrzebnej do chłodzenia, jak również ogrzewania pomieszczeń. Folie stosowane w pomieszczeniach biurowych wpływają również na zwiększenie komfortu pracy. Wszystko to pozwala na zwiększenie oszczędność i poprawę wydajności pracy w firmie.

Dodaj komentarz