Alarm ukryty w szkle

Pętla alarmowa SGG Securit Alarm nadrukowana na szkle hartowanym może zostać podłączona do każdego systemu alarmowego. Jej zastosowanie pozwala także na rezygnację ze standardowych czujek.

Alarm ukryty w szkle

SGG Securit Alarm to rozwiązanie łączące właściwości hartowanej szyby antywłamaniowej z elektronicznym alarmem. Na szkło hartowane SGG SECURIT w dowolnym pakiecie szybowym nadrukowywany jest techniką sitodruku metalowy obwód, podłączany do zasilania i alarmu. W przypadku rozbicia szyby, bez względu na miejsce uderzenia rozpada się ona równomiernie na drobne, nieostre kawałki, zaś przerwanie obwodu powoduje natychmiastowe uruchomienie alarmu.

Zaletą takiego rozwiązania w porównaniu do wewnętrznych czujników jest alarmowanie o zdarzeniu jeszcze przed wejściem włamywacza do budynku. Nie tylko opóźnia, lecz nawet uniemożliwia dokonanie włamania odstraszając nieproszonych gości. SGG Securit Alarm w postaci szyby laminowanej z powodzeniem zastępuje kraty, okiennice czy wewnętrzne czujniki ruchu, stanowiąc podwójnie funkcjonalny element ochrony budynku.

Wysoka estetyka rozwiązania SGG Securit Alarm sprawia, że jest prawie niedostrzegalne gołym okiem. Obwód jest umieszczany w jednym z narożników oszklenia, dlatego w żaden sposób nie ogranicza widoczności. Jego niewielki wygląd i kształt przypominający zwykły znak graficzny sprawiają, że niedoświadczony włamywacz nawet nie będzie świadomy istnienia zabezpieczenia.

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom sensorów SGG Securit Alarm, w przeciwieństwie do tradycyjnych, pasywnych czujników zbicia szyby reaguje tylko na rzeczywiste próby włamania. Wyeliminowane zostało ryzyko uruchomienia pod wpływem wibracji wywołanych na przykład ruchem ulicznym lub przez zwierzęta domowe. Dzięki całkowitemu zespoleniu ze szkłem niemożliwy jest jego demontaż. Ewentualnemu uszkodzeniu zapobiega położenie obwodu pomiędzy szybami lub pod warstwami folii PVB w przypadku pojedynczej szyby.

Pomimo miniaturowej formy i wysokiej estetyki rozwiązania, SGG Securit Alarm posiada profesjonalną klasę zabezpieczenia SA3, co oznacza, że może być stosowany również w obiektach o podwyższonym standardzie zabezpieczeń, takich jak np. sklepy jubilerskie, komisariaty policji czy nawet banki.

Dodaj komentarz