Aktiv THERMO i Art THERMO – energooszczędne okna

Okna energooszczędne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Firma OknoPlus, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna, ze specjalnym wypełnieniem THERMO.

W trosce o środowisko i grubość portfela

Zminimalizowanie strat energii i obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie to obecnie kwestie priorytetowe podczas budowy czy modernizacji domu. Przyczynia się do tego zarówno wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, jak i konieczność posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej przez wszystkie sprzedawane i nowo budowane domy. Jednym z newralgicznych miejsc, przez które najczęściej dochodzi do ucieczki ciepła na zewnątrz budynku są okna, dlatego należy poświęcić im dużo uwagi w trakcie budowy czy termomodernizacji naszego domu.

W przypadku domów energooszczędnych współczynnik przenikalności cieplnej całego okna powinien mieć wartość nie większą niż Uw=1,3 W/m²K, dla domów pasywnych jego wartość nie powinna być wyższa niż 0,8 W/m²K. Nowe okna firmy OknoPlus – Aktiv THERMO i Art THERMO dzięki zastosowaniu specjalnie wyizolowanego zbrojenia THERMO, poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności termicznej dla okna referencyjnego nawet na poziomie 0,7 W/m²K.

OknoPlus okna THERMO – maksymalny komfort cieplny

O parametrach całego okna decydują cechy pakietu szybowego i profilu oraz sposób osadzenia szyby w ramie. W związku z tym na korzystne właściwości cieplne całego okna mają wpływ wartości współczynników jego poszczególnych elementów składowych oraz ich udział procentowy w konstrukcji.

Dotychczasowe rozwiązania zapewniały współczynnik izolacyjności dla okna referencyjnego na poziomie Uw= 1,3 W/m²K. Dzięki zastosowaniu unikatowego wypełnienia THERMO oraz wypełnienia wokół-szybowego eliminującego mostek termiczny występujący po obwodzie szyby firma OknoPlus uzyskała współczynnik przenikania ciepła Uw dla okna referencyjnego równy 0,7 W/m²K. Oznacza to poprawę izolacyjności termicznej aż o 45%! Niezależnie zwiększył się także komfort użytkowania okien poprzez zmniejszenie efektu skraplania się pary wodnej oraz ulepszeniu uległa izolacyjność akustyczna. Warto zaznaczyć, że wypełnienie THERMO to doskonała alternatywa dla proponowanego przez producentów stolarki sposobu zwiększenia komfortu cieplnego poprzez rozszerzenie profilu okiennego do 90 mm. W końcu to nie ilość komór czy szerokość profilu, ale jego parametry mają wpływ na współczynnik przenikalności ciepła dla całego okna. Warto tym pamiętać wybierając okna do własnego domu.

OknoPlus Aktiv THERMO i OknoPlus Art THERMO – szeroki wachlarz zalet

Decydując się na dostępne wyłącznie w ofercie firmy OknoPlus okna z wypełnieniem THERMO otrzymujemy nie tylko stolarkę o doskonałych parametrach cieplnych, ale również szerokie spektrum innych korzyści. Przede wszystkim nowe okna firmy OknoPlus są tańsze nawet o 15-20% niż inne okna przeznaczone do domów pasywnych, nie wydłuża się również termin realizacji zamówienia.

Co więcej – okna z wypełnieniem THERMO i szybą o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 W/m²K są tylko o ok. 10% droższe niż okna o tych samych parametrach szyby, jednak o zbrojeniu standardowym. Nadwyżka ta, dzięki zmniejszonym wydatkom na ogrzewanie, zwróci nam się w krótkim czasie. Wszystkich tych, którzy cenią sobie zarówno parametry technicznie, jak i estetykę wykonania, zainteresuje natomiast fakt, że OknoPlus oferuje nowe okna z wypełnieniem THERMO we wszystkich dwunastu kolorach ze swojej standardowej palety barw. Dzięki temu możemy wybrać stolarkę nawet w tak niecodziennych barwach jak Vermont, Tiama czy Montana. Dodatkowo okna Aktiv THERMO i Art. TERMO firmy OknoPlus dają nam możliwość zastosowania rolet nadokiennych z klapą rewizyjną od dołu.

Okna energooszczędne activ thermoPrzykładowa wycena:
Okno referencyjne : 1230×1480 jednoskrzydłowe,
współczynnik U całego okna = 0,7 W/m²K,
PROFIL: ArtPlus THERMO, klasy A,
Pakiet 3-szybowy o szerokości 44mm i współczynniku przenikalności cieplnej szyby U=0,5 W/m²K.
Komory międzyszybowe wypełnione gazem argonem.
Ciepła ramka Swis Spacer
Okucie Winkhaus ActivPilot, minimum 3 zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu w skrzydle RU.
Kolor biały
Cena netto: 735zł + Vat

2010-11-18 22:53:13

Dodaj komentarz