Akcesoria do okien połaciowych

Akcesoria okienne spełniają dwie funkcje. Po pierwsze zdobią okno, po drugie chronią przed ucieczką ciepła zimą lub nagrzewaniem latem.

  • Rolety standardowe. To praktyczne rozwiązanie, które zapewnia prywatność i podstawową ochronę przed słońcem. Idealne do wszystkich pomieszczeń.
  • Rolety typu sjesta. Wykonuje się je z odpornego na zabrudzenia poliestru i powleczonego od wewnętrznej strony powłoką Thermo. Rolety te są polecane tym osobom, które chcą, aby wnętrze było całkowicie zaciemnione, również wtedy kiedy świeci słońce.
  • Rolety plisowane. Są najbardziej dekoracyjne spośród wszystkich akcesoriów. Dostępne w wielu kolorach i różnorodnych tkaninach.
  • Żaluzje. To najbardziej klasyczna dekoracja okna. Mają boczne prowadnice oraz dolną listwę, która umożliwia wygodną obsługę. Na uwagę zasługuje suwak umieszczony wzdłuż prawej, bocznej prowadnicy, który służy do obracania listków żaluzji i jest najbardziej nowatorskim rozwiązaniem na rynku.
  • Markizy zewnętrzne. Najskuteczniej chronią przed nadmiarem ciepła.
  • Rolety zewnętrzne. Montuje się na ramie okna. Ich obecność nie ogranicza możliwości obrotu skrzydła i zatrzymania go w dowolnej pozycji. Skutecznie zabezpieczają przed nadmiarem światła i ciepła płynącego do wnętrza latem, zapobiegają także stratom ciepła zimą.

Przed zakupem akcesoriów w pierwszej kolejności należy sprawdzić typ i rozmiar okna. Znajduje się on na tabliczce znamionowej umieszczonej w wewnętrznym prawym górnym rogu skrzydła. Tabliczkę można zobaczyć tylko gdy okno jest otwarte. Nie trzeba nic mierzyć, wystarczy przy zamówieniu podać spisany z tabliczki symbol, a markizy i rolety będą idealnie pasowały.


Markizy zewnętrzne [fot.: Velux]
Markizy zewnętrzne [fot.: Velux]
Żaluzje w oknie połaciowym [fot.: Velux]
Żaluzje w oknie połaciowym [fot.: Velux]
Roleta zaciemniająca [fot.: Velux]
Roleta zaciemniająca [fot.: Velux]
Roleta plisowana [fot: Roto]
Roleta plisowana [fot: Roto]

Dodaj komentarz