activPilot Control RFID – kontraktony na fale radiowe

Firma Winkhaus opracowała rewolucyjny system activPilot Control RFID. To pierwsze zastosowanie technologii fal radiowych w tej dziedzinie.

Kontaktrony to niewielkie czujniki zamknięcia, umieszczone na ramie okien lub drzwi balkonowych. Ich największą zaletą jest ostrzeganie przed próbą włamania, zanim niepożądana osoba zdoła wtargnąć do środka.

Wielka technologia w miniaturowym wydaniu

Maksymalny poziom bezpieczeństwa, który zapewnia nam activPilot Control RFID, wynika z bezstykowej transmisji danych między skrzydłem a ramą. Montowany na skrzydle nadajnik (transponder) współpracuje bezdotykowo z czujnikiem (odbiornikiem) znajdującym się na ramie okna. Transmisja danych między nimi odbywa się za pomocą indywidualnego kodu. Podczas zamykania oraz ryglowania skrzydła okiennego czujnik rozpoznaje transponder, po czym przekazuje sygnał identyfikacji do centrali alarmowej. Podczas próby otwarcia okna za pomocą innego nadajnika, odbiornik natychmiast rozpoznaje „obcy” kod i uruchamia alarm. Podobna sytuacja – i włączenie alarmu – będzie miała miejsce w przypadku próby siłowego wyważenia skrzydła z ramy.

Czujniki RFID stanowią doskonały mariaż z systemem okuć okiennych activPilot firmy Winkhaus. System ten, za sprawą trzpieni ryglujących w postaci 8-kątnego grzybka, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a także znakomitą szczelność. Kontaktrony stanowią uzupełnienie mechanicznych zabezpieczeń i umożliwiają przyłączenie zarówno okien, jak i drzwi balkonowych do systemu alarmowego, chroniącego nasz dom. Dowodem niezawodności w kwestii bezpieczeństwa jest przyznany systemowi certyfikat VdS (Vertrauen durch Sicherheit – niemieckiej organizacji firm ubezpieczeniowych posiadającej własne laboratorium badawcze) w najwyższej klasie C.

activPilot Control RFID - kontraktony na fale radiowe

Dodaj komentarz